İktisada Giriş Ders Notları

Sizlere tüm iktisat dersleri ve yeni başlayanlar için iktisada giriş ders notları, sınav soruları, faydalı dokümanlar, kitap önerileri gibi bilgilere yer verdiğimiz bu platformda bulabilecekleriniz hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Özellikle de yeni başlayanlar için iktisada giriş ders notları hem AÖF iktisata giriş 1 ve 2 derslerinde hem de fakültede örgün öğrenim görenler için faydalı olacağını düşünüyoruz.

Ders Notları

Sayfamızda bulabileceğiniz ders notları faydalı gördüğümüz akademisyenlerin öğrencileri ile paylaştıkları bilgilerden oluşmaktadır. Bilim olarak aynı konuyu işlese de yiğit-yoğurt hikâyesi gibi her akademisyenin farklı bir anlatış tarzı, üslubu bulunmaktadadır. Anlayabileceğiniz en yalın şekilde anlatılmış iktisat ders notlarına yer vermeye çalışacağız. Sadece iktisada giriş değil tüm iktisat dersleri ve konularına yer vermeye çalışacağız. Bir konu için sadece bir yazarın ders notlarını vermek yerine çeşitli kaynakları derleyerek en faydalı dökümanları sizlere ulaştırmaya çalışacağız. Sizde faydalı olduğunu düşündüğünüz veya görmek istediğiniz bir akademisyenin, yazarın ders notlarını bizimle paylaşarak sayfamıza herkesin okuması için eklettirebilirsiniz. Burada temel amacımız iktisat bölümüne konu olabilecek her türlü ders notlarına yer vererek en doğru ve faydalı bilgiyi bir açık kütüphane şeklinde herkese ulaştırmak.

Sınav Soruları

Aynı şekilde iktisada giriş sınav soruları kısmında da sınavlarda daha önce paylaşılmış soru örneklerini, çıkmış ya da çıkabilecek konuları, çözümlü soruları, farklılık yaratmış, klişeden uzak soruları paylaşarak sizlere sunmaya çalışacağız. Burada bize düşen tüm bu dökümanları derleyerip sizlere sunmakken sizlere düşen ise geri bildirimde bulunarak en faydalı kaynakları tespit etmemizde ve en doğru bilgiyi okuyuculara ulaştırmakta bizlere yardımcı olmanız. Eğer elinizde iktisada giriş veya diğer derslere ait sınav soruları varsa, özellikle klasik sınav şeklinde sorulmuş soruları bizlere ileterek diğer ziyaretçilere sunabilirsiniz.

Hertürlü Konuda Bize Ulaşın

Eğer ders notu ya da sınav soruları isteğiniz varsa bize yorum kısmından ileterek temin etmemiz için talepte bulunabilirsiniz. Eğer yayınlanan içeriklerden herhangi birinde yanlış, yanıltıcı ya da eksik bilgi tespit ederseniz lütfen düzeltilmesi için yine iletişim kurunuz. Eğer içerikler arasında size ait olan ve telif hakkı kapsamında paylaşılmasını istemediğiniz ders notları, sınav soruları varsa kaldırma talebinde bulunabilirsiniz.

Tags:
5 based on 3 reviews

10 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir